Jedan od razloga zašto mnogi odlučuju zanemariti korisnost stropnog ventilatora je činjenica da ga se ne može koristiti zimi. Kada prestanu ljetne vrućine i dođu hladniji dani prvi što nam pada na pamet su deke i radijatori ili peći, a pogled na ventilator nas pomalo zgraža jer je on zadnje što nam u tim trenutcima treba.
Naravno, mogli ste i sami pretpostaviti da je i ovo još samo jedan u nizu riješenih problema. Kako bi se uklonio ovaj nedostatak te kako bi vaš ventilator imao još jednu svrhu, osim rasvjetne i dekorativne, tijekom zime izumljeni su stropni ventilatori s dvostrukom funkcijom. Prije nego ona bude pobliže objašnjenja zamislite ovo: vani je snijeg do koljena. Vi dolazite s posla i jedva ste otvorili vrata auta ili ste hodali po tom tvrdoglavom snijegu. Hladno vam je i promrzli ste, jedino što želite je obući udobnu odjeću i ugrijati se. Prva je pomisao paljenje radijatora i loženje peći, ali vi napravite nešto potpuno suprotno: vi uključite vaš stropni ventilator.
Ne, niste ništa loše napravili, jer je vrlo vjerojatno da vaš stropni ventilator ima i "funkciju grijana" kao i "funkciju hlađenja", a mnogi ventilatori danas to mogu. Kada upalite vaš ventilator koji je podešen na "grijanje" (zimski režim rada) , a ne hlađenje (ljetni režim rada), krilca se počinju okretati u smjeru suprotnom od onoga kako se okreću preko ljeta. Iz ovog razloga krilca guraju zrak prema gore premještajući topli zrak kroz ventilator sve do poda , ovaj se krug ponavlja, vaša se soba zagrijava, a u kombinaciji s vašim uobičajenim sustavom grijanja imate odlično rješenja za borbu protiv hladnoće, da se ni ne spominje da vam više nije žao što imate ventilator u sobi za vrijeme zime .
Upalite vaš ventilator i ugrijte se u zimskim danima.
Copyright © art-rasvjeta.hr. Sva prava pridržana. Ovaj tekst je zaštićen autorskim pravom